Вже третій рік триває повномасштабне вторгнення російських загарбників і більше 8 років продовжувалася війна, яку в повсякденні прийнято називати АТО. Загалом понад 10 років українці живуть у стресі і постійному нервовому напруженні. Втрати близьких, свого майна, непевність у майбутньому, пошук тимчасового притулку, безробіття та постійна загроза ракетно-бомбових ударів накладають свій відбиток на фізичному та головно – ментальному здоров’ї. Кількість людей, які потребують психологічної (а подекуди і психіатричної) допомоги оцінюється спеціалістами мільйонами. Оскільки завершення війни з таким підступним ворогом з величезними людськими і матеріальними ресурсами поки що важко очікувати, велика ймовірність що кожен українець потребуватиме уваги психолога.
Які проблеми характерні для нашого сьогодення
Найбільш уразливими категоріями українців є українські воїни, які щодня на межі фізичних можливостей боронять незалежність та територіальну цілість України. Проте й цивільні громадяни отримують свою долю стресу.
Найчастіше це призводить до розвитку:
- Посттравматичного стресового розладу.
- Панічних атак.
- Постійного відчуття тривожності.
- Синдрому дефіциту уваги та гіперактивності (купірованого в дитинстві чи підлітковому віці).
- Проблем з поверненням до соціальної взаємодії.
- Проблем з мотивацію.
- Згасання творчості.
- Безсоння.
- Еректильної дисфункції на фоні тривожності.
Що пропонує традиційна медицина
На жаль, класична медицина достатньо консервативна і пропонує лише багатократно перевірені способи лікування з десятками підтверджених досліджень. Саме тому, нові алгоритми терапії вводяться до офіційних гадлайнів подекуди дуже довго, хоча на практиці демонструють добрі результати.
Отже основними способами допомоги вважаються:
- Робота з психологом, або психотерапевтом.
- Прийом антидепресантів.
- Прийом нейролептиків.
- Прийом седативних.
- Прийом транквілізаторів.
- Прийом антипсихотичних засобів.
Незважаючи на доказовість даного підходу, ми прекрасно розуміємо, що довгий прийом вищезгаданих фармакологічних засобів має і побічну дію – звикання до деяких препаратів, синдром відміни, зниження лібідо, еректильна дисфункція, втрата апетиту, розлади травлення.
І в цьому випадку варто придивитися до інших методів, які можуть якщо не замінити, то доповнити класичні.
Мікродозінг червоного мухомору
Червоний мухомор містить у своєму складі багато різноманітних компонентів, які наділяють його корисними властивостями. Серед них мусцимол, мускарин, ергостерол, мускаруфін, полісахариди. Завдяки цьому гриб чинить протизапальну, антиоксидантну, антидепресантну дії. І при цьому у нього практично відсутні побічні ефекти.
Мікродозінг – це курсовий прийом 0,2-2 г червоного мухомора на добу протягом мінімум одного місяця. За цей час гриб допомагає подолати тривожність, нормалізувати сон, покращує настрій і повертає бадьорість, знову з’являється бажання спілкуватися з оточуючими, нові ідеї. Мухомор не викликає залежності та синдрому відміни. Як тільки відчуваються позитивні зміни у стані, прийом припиняють, а поновлюють, коли організм сигналізує про таку потребу. Крім того, червоний мухомор загалом позитивно впливає на організм людини завдяки антимікробним, протипухлинним, протизапальним властивостям. Його можна комбінувати з прийомом інших корисних грибів.
Таких як їжовик гребінчастий та лисички.
Більше детально про користь мікродозінгу при психологічних проблемах, ви можете прочитати у наших матеріалах:
- Використання мікродозінгу при посттравматичному стресовому розладі (ПТСР)
- Використання мікродозінгу при синдромі дефіциту уваги і гіперактивності
- Психосоматика та мікродозинг червоного мухомора
Придбати продукти з мухомора та інші гриби, ви можете в нашій інтернет-крамничці «Мухоморня». Великий вибір товарів, які завжди в наявності.