Як ми вже з'ясували, червоний мухомор має вражаючі властивості, які благотворно позначаються на фізичному та ментальному здоров'ї людини. Сьогодні ми поговоримо про те, як визначити якість гриба під час збору, і в тому разі, коли ви купуєте готову сушену продукцію.
Збираємо мухомори в лісі
На якість мухоморів впливає місце їхнього зростання, сезон збору, погодні умови. Плануючи збирати мухомори, потрібно враховувати: найкращий час для цього – середина сезону. Оптимальна локація – березові ліси, а не дубові чи соснові. Мухомори для мікродозингу потрібно збирати в період з в другої половини липня до жовтня. Слід обирати гриби, капелюшки яких у діаметрі становлять 8-10 см, ще не розкрилися до кінця та не мають пошкоджень. Мухомори з великими капелюшками вже старі, якість такого матеріалу гірша. Тому рекомендуємо їх не брати. Що більше білих утворень на мухоморі, то краще. Важливо звернути увагу, чи є "спідничка" у верхній частині плоду. Наявність цього елемента свідчить про високу якість гриба. Слід утриматися від збору мухоморів, які ростуть поблизу поля (там можуть проводити обробку території пестицидами), проїжджої частини. Збирайте гриби у кошик чи відро, щоб не пом’яти їх. Не забувайте очищати з капелюшків листя, суху траву тощо. Мухомор має бути міцним, чистим, не сухим. Не збирайте гриб одразу після дощу, дайте 2-3 години, щоб вони просушилися. При дотримання цих вимог, продукція зберігає всі свої найкращі лікувальні властивості.
Не затягуйте з процесом сушіння. Мухомори швидко псуються, тому потрібно вчасно розкласти їх у дегідратор і підготувати до зберігання. В залежності від якості вони можуть бути поділені на вищий, перший та другий сорт. Капелюшки вищого сорту продаються окремо, а перший сорт перемелюється для отримання порошку та наповнення капсул.
Визначаємо якість куплених сушених капелюшків
Якщо капелюшки мухоморів висушені правильно, у них рівномірне забарвлення, при цьому самі вони не гнуться, а ламаються. В іншому разі під час заготівлі сировини було допущено порушення. Також важливо звернути увагу на аромат капелюшків. Якщо цю частину мухоморів висушено правильно, гриби пахнуть не вогкістю, а антибіотиками (іноді цей запах називають "аптечним") або мають м’яко-солодкавий аромат. Важать капелюшки в середньому близько 2 грамів. Сушений мухомор для мікродозингу кипити за доступною ціною.
Визначаємо якість порошку з червоного мухомора
Зовнішні характеристики порошку, виготовленого правильно і з якісних мухоморів – невелика вага консистенції, насичено-жовтий колір (маса не має бути блідою). Дрібний помел – ознака високої якості продукції. Від консистенції не повинен виходити різкий запах (особливо, цвілі). Інтенсивність смаку порошку залежить від давності сушіння грибів: якщо процедура відбувалася давно, то ця характеристика виражена слабо.
Визначаємо якість мухомору в капсулах для мікродозингу
Капсули, наповнені перемеленими мухоморами, мають відтінок, максимально наближений до помаранчевого кольору (за виключенням випадків, коли оболонка самої капсули містить фарбник). Щоб визначити якість сировини, що міститься в оболонці, її потрібно розрізати або відкрити і висипати вміст: що дрібніша консистенція, то якісніша продукція. В ідеалі порошок зовні нагадує борошно. Також важливо враховувати, що від вмісту капсули не повинен виходити запах вогкості або будь-який різкий аромат.
Купити мухомор в капсулах для мікродозингу.
Підсумовуючи
Використання мухоморів, неправильно зібраних, заготовлених та/або поміщених у капсули в некоректній концентрації, призводить до того, що ви не отримаєте бажаного ефекту. Також це марна витрата ваших коштів. Тому з відповідальністю підходьте до вибору продукції з червоного мухомора.