Як визначити якість мухоморів

Як ми вже з'ясували, червоний мухомор має вражаючі властивості, які благотворно позначаються на фізичному та ментальному здоров'ї людини. Сьогодні ми поговоримо про те, як визначити якість гриба під час збору, і в тому разі, коли ви купуєте готову сушену продукцію.

Збираємо мухомори в лісі

На якість мухоморів впливає місце їхнього зростання, сезон збору, погодні умови. Плануючи збирати мухомори, потрібно враховувати: найкращий час для цього – середина сезону. Оптимальна локація – березові ліси, а не дубові чи соснові. Мухомори для мікродозингу потрібно збирати в період з в другої половини липня до жовтня. Слід обирати гриби, капелюшки яких у діаметрі становлять 8-10 см, ще не розкрилися до кінця та не мають пошкоджень. Мухомори з великими капелюшками вже старі, якість такого матеріалу гірша. Тому рекомендуємо їх не брати. Що більше білих утворень на мухоморі, то краще. Важливо звернути увагу, чи є "спідничка" у верхній частині плоду. Наявність цього елемента свідчить про високу якість гриба. Слід утриматися від збору мухоморів, які ростуть поблизу поля (там можуть проводити обробку території пестицидами), проїжджої частини. Збирайте гриби у кошик чи відро, щоб не пом’яти їх. Не забувайте очищати з капелюшків листя, суху траву тощо. Мухомор має бути міцним, чистим, не сухим. Не збирайте гриб одразу після дощу, дайте 2-3 години, щоб вони просушилися. При дотримання цих вимог, продукція зберігає всі свої найкращі лікувальні властивості.

Не затягуйте з процесом сушіння. Мухомори швидко псуються, тому потрібно вчасно розкласти їх у дегідратор і підготувати до зберігання. В залежності від якості вони можуть бути поділені на вищий, перший та другий сорт. Капелюшки вищого сорту продаються окремо, а перший сорт перемелюється для отримання порошку та наповнення капсул.

Визначаємо якість куплених сушених капелюшків

Якщо капелюшки мухоморів висушені правильно, у них рівномірне забарвлення, при цьому самі вони не гнуться, а ламаються. В іншому разі під час заготівлі сировини було допущено порушення. Також важливо звернути увагу на аромат капелюшків. Якщо цю частину мухоморів висушено правильно, гриби пахнуть не вогкістю, а антибіотиками (іноді цей запах називають "аптечним") або мають м’яко-солодкавий аромат. Важать капелюшки в середньому близько 2 грамів. Сушений мухомор для мікродозингу кипити за доступною ціною.

Визначаємо якість порошку з червоного мухомора

Зовнішні характеристики порошку, виготовленого правильно і з якісних мухоморів – невелика вага консистенції, насичено-жовтий колір (маса не має бути блідою). Дрібний помел – ознака високої якості продукції. Від консистенції не повинен виходити різкий запах (особливо, цвілі). Інтенсивність смаку порошку залежить від давності сушіння грибів: якщо процедура відбувалася давно, то ця характеристика виражена слабо.

Визначаємо якість мухомору в капсулах для мікродозингу

Капсули, наповнені перемеленими мухоморами, мають відтінок, максимально наближений до помаранчевого кольору (за виключенням випадків, коли оболонка самої капсули містить фарбник). Щоб визначити якість сировини, що міститься в оболонці, її потрібно розрізати або відкрити і висипати вміст: що дрібніша консистенція, то якісніша продукція. В ідеалі порошок зовні нагадує борошно. Також важливо враховувати, що від вмісту капсули не повинен виходити запах вогкості або будь-який різкий аромат.

Купити мухомор в капсулах для мікродозингу.

Підсумовуючи

Використання мухоморів, неправильно зібраних, заготовлених та/або поміщених у капсули в некоректній концентрації, призводить до того, що ви не отримаєте бажаного ефекту. Також це марна витрата ваших коштів. Тому з відповідальністю підходьте до вибору продукції з червоного мухомора.

Назад до блогу